Bordslampfot

Bordslampfot
Bordslampfot
Bordslampfot
Bordslampfot

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BORDSLAMPFOT, 1900-talets första hälft, möjligen Frankrike, porslin med förgylld dekor av blomstergirlanger, montage i brons med bladdekor, elektrifierad, höjd ca 63 cm, lampskärm medföljer

Enligt uppgift konverterad från fotogenlampa, skärmhållarens ring har släppt i en lödning

235214

2014-03-18