Silverbestick 1800-tal

Silverbestick 1800-tal
Silverbestick 1800-tal
Silverbestick 1800-tal
Silverbestick 1800-tal
Silverbestick 1800-tal
Silverbestick 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BESTICK, 17+3 dlr, silver, 1800-talets slut, modell engelsk snäck samt 2 delar gammal fransk 1800-talets första del, engelsk snäck bär släktvapen Gyllensvärd, bestående av: matkniv med blad i kolstål, 6 matgafflar, 5 smörgåsgafflar, 6 matskedar, 2 matskedar gammal fransk, total vikt ca 1195 g

235239

2014-03-18