Stridsklubba Stilla Havet

Stridsklubba Stilla Havet
Stridsklubba Stilla Havet
Stridsklubba Stilla Havet
Stridsklubba Stilla Havet
Stridsklubba Stilla Havet
Stridsklubba Stilla Havet

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STRIDSKLUBBA, sannolikt Solomonöarna, möjligen Tonga, skuret trä med dekor av flätverk, längd 139 cm, Proveniens: Inköpt under 1970-talet från Max Willborg

Spricka, lagning, småskador

235306

2014-03-15