Kastyxa
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
YXA/KASTYXA, Vanuatu/Nya Hebriderna, eurpopeiskt yxblad monterat på stång med fint utskuret handstopp, längd 92,5cm, spår av text på gammal etikett "Tomahawk ...Efaté 1d New...rides 188...", Proveniens: inköpt från Max Willborg 1975
Roskskador
235359
2014-03-15