Kastyxa

Kastyxa
Kastyxa
Kastyxa
Kastyxa
Kastyxa
Kastyxa
Kastyxa
Kastyxa
Kastyxa
Kastyxa

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

YXA/KASTYXA, Vanuatu/Nya Hebriderna, eurpopeiskt yxblad monterat på stång med fint utskuret handstopp, längd 92,5cm, spår av text på gammal etikett "Tomahawk ...Efaté 1d New...rides 188...", Proveniens: inköpt från Max Willborg 1975

Roskskador

235359

2014-03-15