Afrikanskt bödelssvärd

Afrikanskt bödelssvärd
Afrikanskt bödelssvärd
Afrikanskt bödelssvärd
Afrikanskt bödelssvärd
Afrikanskt bödelssvärd
Afrikanskt bödelssvärd
Afrikanskt bödelssvärd
Afrikanskt bödelssvärd
Afrikanskt bödelssvärd
Afrikanskt bödelssvärd

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÖDELSSVÄRD, Ngombe, Mongo-folket, Kongo, graverat stål, träskaft virat med metalltråd och beslagen med mässingsspik, längd 65cm, Proveneiens: inköpt från Max Willborg 1975

Slitage, småskador

235397

2014-03-15