Stockholm från Mälaren och Saltsjösidan

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STOCKHOLM från Mälaren. (2). Stockholm (P. B . Eklunds förlag / Central-Tryckeriet) ca 1870-tal.

Kolorerad litograferad vy. Ca 49x74 cm. Några smärre revor i marginalen. M.fl. 2 blad.

Tillsammans med: Stockholm från Saltsjösidan. Kolorerad litograferad vy. (A. L. Norrmans Boktr. Aktiebolags Lith. Afdel.) 1870-tal, 44x72 cm, skador.

235401

2014-03-25