Stockholm från Mälaren och Saltsjösidan
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOCKHOLM från Mälaren. (2). Stockholm (P. B . Eklunds förlag / Central-Tryckeriet) ca 1870-tal.
Kolorerad litograferad vy. Ca 49x74 cm. Några smärre revor i marginalen. M.fl. 2 blad.
Tillsammans med: Stockholm från Saltsjösidan. Kolorerad litograferad vy. (A. L. Norrmans Boktr. Aktiebolags Lith. Afdel.) 1870-tal, 44x72 cm, skador.
235401
2014-03-25