Yxa med järnblad

Yxa med järnblad
Yxa med järnblad
Yxa med järnblad
Yxa med järnblad
Yxa med järnblad
Yxa med järnblad
Yxa med järnblad
Yxa med järnblad

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YXA, möjligen Papua/Nya Guinea, träskaft med kraftigt järnblad monterad med rotting, bladets längd 30cm, Proveniens: inköpt från Max Willborg under 1970-talet

Spricka

235411

2014-03-15