Skåp Japan Meiji
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SKÅP, Japan, Meiji (1868-1912), inredd med dragdörrar, lådor och svängbara hyllplan, fanerad i b.la. ek, lönn, valnöt, fruktträd i parkettmönster, draghandtag och dekor i mässing, höjd 165,5, 79x33,5 cm,
Fotografi på skåpet från 1800-talets slut medföljer
Renoverad och kompletterad, ytskador
235445
2014-03-19