Skåp Japan Meiji

Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji
Skåp Japan Meiji

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SKÅP, Japan, Meiji (1868-1912), inredd med dragdörrar, lådor och svängbara hyllplan, fanerad i b.la. ek, lönn, valnöt, fruktträd i parkettmönster, draghandtag och dekor i mässing, höjd 165,5, 79x33,5 cm,
Fotografi på skåpet från 1800-talets slut medföljer

Renoverad och kompletterad, ytskador

235445

2014-03-19