Taburett gustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, signerad IMS (Jacob Malmsten, mästare 1780-1788), bemålad, sitthöjd 43 cm
Proveniens: Ellesbo herrgård Göteborg

Skador och färgbortfall

235472

2014-03-19