Schatull med glas och karaffer
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SCHATULL med 3 karaffer och 6+6 starkvinsglas, 1800-tal, mahogny, varav 6 med förgylld dekor, 6 st med monogram W, höjd 27, 33x24 cm
Proveniens: Ellesbo herrgård Göteborg
Skador, nagg samt 2 glas med avslagen fot som medföljer, 1 karaff saknas, torrsprickor, skador på schatullet, nyckel saknas
235478
2014-03-19