Schatull med glas och karaffer

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SCHATULL med 3 karaffer och 6+6 starkvinsglas, 1800-tal, mahogny, varav 6 med förgylld dekor, 6 st med monogram W, höjd 27, 33x24 cm
Proveniens: Ellesbo herrgård Göteborg

Skador, nagg samt 2 glas med avslagen fot som medföljer, 1 karaff saknas, torrsprickor, skador på schatullet, nyckel saknas

235478

2014-03-19