Golvur i mahogny

Golvur i mahogny
Golvur i mahogny
Golvur i mahogny
Golvur i mahogny

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GOLVUR, 1800-tal, mahogny, urtavlan märkt Metcalfe Stockton, höjd 227 cm
Proveniens: Ellesbo herrgård Göteborg

Lösa delar, skador, lod, pendel samt nyckel saknas

235483

2014-03-19