Mask, Dogon

Mask, Dogon
Mask, Dogon
Mask, Dogon
Mask, Dogon
Mask, Dogon
Mask, Dogon

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

6 000 SEK

MASK, Dogon, Mali, troligen, patinerat trä med applikationer i trä, växtfibrer, snäckor, höjd 41 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Skador

235695

2014-03-15