Skulptur, Bakongo

Skulptur, Bakongo
Skulptur, Bakongo
Skulptur, Bakongo
Skulptur, Bakongo
Skulptur, Bakongo
Skulptur, Bakongo

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

8 000 SEK

SKULPTUR, Bakongo, DR Kongo, skuret trä med applikationer i lera, växtfibrer, spik, höjd 45, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Skador

235698

2014-03-15