Träskulpturer Eric Elenius

Träskulpturer Eric Elenius
Träskulpturer Eric Elenius
Träskulpturer Eric Elenius
Träskulpturer Eric Elenius
Träskulpturer Eric Elenius
Träskulpturer Eric Elenius
Träskulpturer Eric Elenius
Träskulpturer Eric Elenius
Träskulpturer Eric Elenius
Träskulpturer Eric Elenius

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ELENIUS, Eric (1885-1940): Same med ren och vallhund, skulpterat och bemålat trä,signerat E. Elenius, samens höjd 22 cm

En tå på renen av, en skida med nagg, vallhunden med skador

235825

2014-03-20