Bordspendyl E Pilfort
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 200 SEK
BORDSPENDYL, 1800-tal, Frankrike, slagfunktion, urverk märkt E Pilfort á Paris samt Deniere á Paris, urtavla med emalj, fodral av marmor, uppdragsnyckel medföljer, höjd ca 39 cm
Urtavla med mindre skador, fodral med obetydliga nagg
235856
2014-03-21