Bordspendyl E Pilfort

Bordspendyl E Pilfort
Bordspendyl E Pilfort
Bordspendyl E Pilfort
Bordspendyl E Pilfort
Bordspendyl E Pilfort
Bordspendyl E Pilfort
Bordspendyl E Pilfort
Bordspendyl E Pilfort

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BORDSPENDYL, 1800-tal, Frankrike, slagfunktion, urverk märkt E Pilfort á Paris samt Deniere á Paris, urtavla med emalj, fodral av marmor, uppdragsnyckel medföljer, höjd ca 39 cm

Urtavla med mindre skador, fodral med obetydliga nagg

235856

2014-03-21