Speldosa för 6 melodier
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CYLINDERSPELDOSA, Schweiz 1800-talets senare del, för 6 melodier, fodral i valnötsfanér, svärtade detaljer, invändig litograferad melodiförteckning, cylinderlängd 33, höjd 14, 57x22 cm
Bruksslitage, ägar- och personnummermärkt i botten, fodralnyckel saknas
235866
2014-03-23