Samling kartor
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARTOR. Samling graverade kartor, 1700-1800-tal, varierande storlek, bl.a. i större format (ca 48x 58 cm) Afrika, Pommern, Ungern, Brandenburg, Jylland, Frankrike, Ryssland (Russian Dominions), mindre (ca 20x25 cm) Filippinerna, Barbados, Siam (Thailand), Österrike
Skador och fläckar
236000
2014-03-22