Bordsur och kandelabrar
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSGARNITYR, 1800-talets slut, inpressat märke på kandelaber Schütz Cilli, majolika, bordsuret med ankargång och emaljtavla, bestående av 1 par kandelabrar och bordsur, höjd 56 cm vardera, nyckel finns
Skador och lagningar, ena kandelaberns krön ej monterat, en nyckel finns
236100
2014-03-22