Bordsur och kandelabrar

Bordsur och kandelabrar
Bordsur och kandelabrar
Bordsur och kandelabrar
Bordsur och kandelabrar
Bordsur och kandelabrar
Bordsur och kandelabrar
Bordsur och kandelabrar
Bordsur och kandelabrar
Bordsur och kandelabrar
Bordsur och kandelabrar

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSGARNITYR, 1800-talets slut, inpressat märke på kandelaber Schütz Cilli, majolika, bordsuret med ankargång och emaljtavla, bestående av 1 par kandelabrar och bordsur, höjd 56 cm vardera, nyckel finns

Skador och lagningar, ena kandelaberns krön ej monterat, en nyckel finns

236100

2014-03-22