Sengustavianska stolar

Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

STOLAR, 2 par, 1 par sengustavianska signerade EÖM ( Erik Öhrmark, stolmakare i Stockholm 1777-1813) och med Stockholms stolmakarämbetes sigill, 1 par 1800-tal i sengustaviansk stil skulpterade och bemålade

Renoverade och kompletterade

236142

2014-03-22