Kaffeservis sevreliknande
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAFFESERVIS, 5 dlr, 1900-talets början, sevresliknande märke, handmålad dekor med figurscener, bestående av: kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, 2 koppar med fat, uppläggningsfat, i schatull insidan med tygklädsel, fatets längd 45 cm
Schatullet med skador
236282
2014-03-24