Oktant i fodral
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PISTOR & MARTINS OKTANT, Tyskland omkring 1800-talets mitt, nr 451, ebenholts och mässing, limb och nonie samt skylt av ben, längd 30 cm, med tillbehör i mahognyfodral
Nonien med smärre skador
236354
2014-03-23