Babydocka 1920-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BABYDOCKA, Ernst Heubach, färgad biskvi babydocka, 1920-tal, märkt "Heubach Köppelsdorf, 399 eller 309 ? 8/0, Germany", insatta svarta blundögon i glas, stängd mun, femdelad babykropp i massa, längd 30 cm
Kroppen med smärre slitage och bättringar
236479
2014-03-29