Skålar assietter kaffekoppar och tekopp

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅLAR, 2 st., ASSIETTER, 3 st, KAFFEKOPPAR, 2 st, TEKOPP med fat, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, skålarnas diameter 9-11, assietternas diameter 16,5 cm

Nagg, sprickor

236627

2014-03-25