Flaska Kina 1700-tal

Flaska Kina 1700-tal
Flaska Kina 1700-tal
Flaska Kina 1700-tal
Flaska Kina 1700-tal
Flaska Kina 1700-tal
Flaska Kina 1700-tal
Flaska Kina 1700-tal
Flaska Kina 1700-tal

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FLASKA, porslin, Kina, omkring 1700, kvadratisk, dekor med antikviteter, blommor resp figurscen i famille verte, höjd 20 cm

Mynningen med retuscherad lagningm glasyrmistor

236663

2014-03-25