Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal
Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, 2 st, SKÅLFAT, TALLRIK, ASSIETTER, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, europeiserande dekor i famille rose, skålfatets diameter 24, uppläggningstatens längd 25-29 cm

Nagg och sprickor

236722

2014-03-26