Ekroth kåkar och gårdar
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOK, E Ekroth, Kåkar och gårdar inom Stockholms hank och stör. Med orienterande text av John Coldén. Stockholm 1918.
4:o. Graverat titelblad, 100 signerade etsningar (alla).
Brunt hfrbd, ngt nött, på främre pärmens mittfält Stockholms vapen i guldtryck, rikt guldornerad rygg m. fem upphöjda bind, helt guldsnitt. Tryckt i 100 nr. ex., detta nr 27.
Blekt rygg
236970
2014-03-27