Grötskål 17/1800-tal tenn

Grötskål 17/1800-tal tenn
Grötskål 17/1800-tal tenn
Grötskål 17/1800-tal tenn
Grötskål 17/1800-tal tenn
Grötskål 17/1800-tal tenn
Grötskål 17/1800-tal tenn

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 200 SEK

GRÖTSKÅL med LOCK, tenn, enl uppgift Carl Logren, Falun 1763, diameter 25,5 cm

Slitage, bristningar, bucklor, mindre hål

237133

2014-03-28