Skålfat 1700-tal
2014-03-28
237217
| Klubbat belopp | 5 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700-talets första hälft, dekor av drake i underglasyrblått, konturerat brätte, diameter 21 cm
Brättet med retuscherad lagning