Kinesiska fat skålar och tekopp

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

FAT, 4 st, SKÅLAR, 2 st, TEKOPP med fat, porslin, Kina, varierande ålder 1700-1900-tal, fatens längd 15,5-30, skålarnas diameter 11-14,5 cm

Nagg

237226

2014-03-28