Kinesiska fat och skålar

Kinesiska fat och skålar
Kinesiska fat och skålar
Kinesiska fat och skålar
Kinesiska fat och skålar

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, 7 st, SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, varierande ålder 1700-1900-tal, dekor i underglasyrblått, imari resp famille rose, diameter 12,5-30 cm

Nagg, lagningar

237230

2014-03-28