Spegel sengustaviansk
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, av Carl Petter Sandberg (mästare 1811-18), signerad CPS, Stockholms hallstämpel, dekor i gjutet pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, grönpatinerad dekor, silverfolierade glas, 105x49 cm
Smärre dekorskador, senare glas
237436
2014-03-30