Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, av Carl Petter Sandberg (mästare 1811-18), signerad CPS, Stockholms hallstämpel, dekor i gjutet pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, grönpatinerad dekor, silverfolierade glas, 105x49 cm

Smärre dekorskador, senare glas

237436

2014-03-30