Chiffonje sengustaviansk
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CHIFFONJÉ med stenskiva, 1800-tal, sengustavianskt stockholmsarbete, mahogny med intarsia, höjd 128, 97x53 cm, nyckel till skrivskiva finns
Ytskador, stenskiva med nagg, dekor saknar tandning, lös bussning finns, lådknoppar med skador, lådnyckel saknas
237489
2014-03-29