Sockerskål silver

Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver
Sockerskål silver

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SOCKERSKÅL, liv med godronner, kant med dekor av musselskägg, hänklar och fötter med form av bladverk, lockknopp i form av blomma, lock stämplat Gustaf Möllenborg, Stockholm 1847, total höjd ca 28 cm, total vikt ca 700 g

Mindre lagningar, foten lös i montering, bristningar, ock med bucklor och bristning/bortfall jämte kant, fot med otydliga stämplar/omstämplad

237806

2014-03-30