Spegel empire
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, svensk empire, 1800-talets första hälft, välvt krön med solfjäder, dekor i pastellage av spiralvridnga kolonner och fleuroner, 123x58 cm
Ett glas sannolikt senare kompletterat, skador, del av dekorelement saknas
237818
2014-03-30