Spegel empire

Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire
Spegel empire

Klubbat för:

2 200 SEK

3 000 SEK

SPEGEL, svensk empire, 1800-talets första hälft, välvt krön med solfjäder, dekor i pastellage av spiralvridnga kolonner och fleuroner, 123x58 cm

Ett glas sannolikt senare kompletterat, skador, del av dekorelement saknas

237818

2014-03-30