Bordsskedar 1800-tal

Bordsskedar 1800-tal
Bordsskedar 1800-tal
Bordsskedar 1800-tal
Bordsskedar 1800-tal
Bordsskedar 1800-tal
Bordsskedar 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BESTICK, 13 st., silver, modell engelsk snäck, Gustaf Adolf Cedergren, Stockholm 1853, respektive oidentifierad mästare EAN, Stockholm 1860, varav 8 bordsskedar, 5 teskedar, längd ca 14-19 cm, total vikt ca 440 g

Stämplade ägarmonogram

237824

2014-03-30