Urställ 1800-tal
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
URSTÄLL, 1800-talets första hälft, dekor med slipat spegelglas, monterat fickursverk märkt "John Pepys London", slagfunktion, bemålat fodral med förgylld träskuren dekor, höjd ca 48 cm
Fodral med sprickor, slitage, funktionen garanteras ej
237912
2014-03-31