Urställ 1800-tal

Urställ 1800-tal
Urställ 1800-tal
Urställ 1800-tal
Urställ 1800-tal
Urställ 1800-tal
Urställ 1800-tal

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

URSTÄLL, 1800-talets första hälft, dekor med slipat spegelglas, monterat fickursverk märkt "John Pepys London", slagfunktion, bemålat fodral med förgylld träskuren dekor, höjd ca 48 cm

Fodral med sprickor, slitage, funktionen garanteras ej

237912

2014-03-31