Kaffe- och teservis Meissen
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
TE- och KAFFESERVIS, 30 dlr, porslin, Meissen, Tyskland, 1900-tal, rik delvis förgylld dekor med rocailler och blommor, bestående av: 12 kaffekoppar på fat, 6 tekoppar på fat, 6 assietter, tekanna, kaffekanna, sockerskål med lock, mjölkkanna, fat, bricka
Bricka med lagning
237989
2014-03-31