Joan Miró färglitografi

Joan Miró färglitografi
Joan Miró färglitografi
Joan Miró färglitografi
Joan Miró färglitografi

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MIRÓ, Joan (1893-1983): Je travaille comme un jardinier, 1959, signerad och numrerad på baksidan Miró 27/40, färglitografi på Van Gelder Zonen, 68x41,5 cm, bladet utgör omslaget till sviten med samma namn, Litteratur: Mourlot 351

Ramad med dubbelt glas, baksidans glas med spricka.

238121

2014-04-01