Joan Miró färglitografi
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MIRÓ, Joan (1893-1983): Je travaille comme un jardinier, 1959, signerad och numrerad på baksidan Miró 27/40, färglitografi på Van Gelder Zonen, 68x41,5 cm, bladet utgör omslaget till sviten med samma namn, Litteratur: Mourlot 351
Ramad med dubbelt glas, baksidans glas med spricka.
238121
2014-04-01