Nolbyn dockhus och möbler

Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler
Nolbyn dockhus och möbler

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

10 000 SEK

NOLBYN DOCKHUS och DOCKSKÅPSMÖBLER, omkring 1900-talets mitt, 26 dlr möbler från Nolbyn, bestående av sängkammarmöbler, köksmöbler, spis, kakelugn, delvis stoppade möbler, bl.a stolar i gustaviansk stil, mm. Huset i 2 våningar med 4 rum och hall, öppningsbar framsida, fönster på framsida och sidor, höjd 62, 90x46

Bruksslitage, en stol skadad, några möbler med färgsläpp/smärre sprickor

238183

2014-04-01