Kista 17/1800-tal

Kista 17/1800-tal
Kista 17/1800-tal
Kista 17/1800-tal
Kista 17/1800-tal
Kista 17/1800-tal
Kista 17/1800-tal
Kista 17/1800-tal
Kista 17/1800-tal
Kista 17/1800-tal
Kista 17/1800-tal
Kista 17/1800-tal
Kista 17/1800-tal
Kista 17/1800-tal
Kista 17/1800-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KISTA, invändigt dekormåleri med ängel och datering 1781, utvändigt med ådrings- och dekormåleri och monogram EES samt datering 1863, originallås med filad dekor, beslag i smide, läddika, ca 68, 117x69 cm, originalnyckel medföljer

Slitage

238239

2014-04-01