Skål och fat Flora Danica
Klubbat för:
5 200 SEK
6 000 SEK
FRUKTSKÅL/GALLERSKÅL, FAT, porslin, Flora Danica, Kunglig Dansk, "Cerasus avium.L." resp "Iris spuria.L.", delvis förgylld samt genombruten dekor med motiv av blommor, skålens höjd 9 diameter 22 cm
Smärre nagg, fat med färgbortfall
238706
2014-04-04