Skål och fat Flora Danica

Skål och fat Flora Danica
Skål och fat Flora Danica
Skål och fat Flora Danica
Skål och fat Flora Danica
Skål och fat Flora Danica
Skål och fat Flora Danica
Skål och fat Flora Danica
Skål och fat Flora Danica
Skål och fat Flora Danica
Skål och fat Flora Danica
Skål och fat Flora Danica
Skål och fat Flora Danica
Skål och fat Flora Danica
Skål och fat Flora Danica

Klubbat för:

5 200 SEK

6 000 SEK

FRUKTSKÅL/GALLERSKÅL, FAT, porslin, Flora Danica, Kunglig Dansk, "Cerasus avium.L." resp "Iris spuria.L.", delvis förgylld samt genombruten dekor med motiv av blommor, skålens höjd 9 diameter 22 cm

Smärre nagg, fat med färgbortfall

238706

2014-04-04