Silverskål 1800-tal

Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal
Silverskål 1800-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL på fot, silver, Abraham Edborg, Jönköping 1831, brätte med dekor föreställande ekollon, invändigt förgylld, balusterformad fot, höjd ca 12 cm, vikt ca 214 g

Gravyr, bucklor

238797

2014-04-04