Blomkruka Josef Ekberg
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, Josef Ekberg, "Sgrafitto", flintgods, Gustavsberg 1902, dekor i mörkgrönt mot ljusgrön fond, signerad J Ekberg Gustafsberg 1902, höjd 28, diameter 34 cm
Krackelyr, missfärgningar, nötningar runt mynningskanten
238799
2014-04-04