Blomkruka Josef Ekberg

Blomkruka Josef Ekberg
Blomkruka Josef Ekberg
Blomkruka Josef Ekberg
Blomkruka Josef Ekberg
Blomkruka Josef Ekberg
Blomkruka Josef Ekberg

Klubbat för:

6 400 SEK

2 000 SEK

YTTERFODER, Josef Ekberg, "Sgrafitto", flintgods, Gustavsberg 1902, dekor i mörkgrönt mot ljusgrön fond, signerad J Ekberg Gustafsberg 1902, höjd 28, diameter 34 cm

Krackelyr, missfärgningar, nötningar runt mynningskanten

238799

2014-04-04