Tallrikar Flora Danica
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
TALLRIKAR, 6 st., "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, porslin, modellnummer 3584, polykromt bemålad dekor av olika frukter, förgyllda kantränder, märkta ROYAL COPENHAGEN DENMARK 3584, diameter 22 cm
en med kantnagg
238860
2014-04-04